TÜRKİYE DÜŞMANLARININ BİLE YÜREĞİ YUMUŞADI

Ramazan bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’nin tüm dünya ülkelerine tıbbi yardım göndermesini “Türkiye düşmanlarının bile yüreğini yumuşatmıştır” diyerek yorumladı.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu bir mesaj yayınlayarak Türk İslam Alemi'nin Ramazan bayramını tebrik etti. Hakan Çavuşoğlu, bayram mesajında korona virüs salgını sebebiyle Türk Milleti'nin büyük bir mücadele verdiğini hatırlatarak, "Dünyanın önemli değişimlere sahne olduğu bir dönemdeyiz. Korona salgını sebebiyle küçük bir virüsün dahi dünyada alt üst olmasına sebebiyet verdiği, büyük devletlere diz çöktürdüğü, devasa kurumları teslim aldığı ve insanların da yaşam tarzı ile alışkanlıklarını değiştirebildiğini gördük. Bu süreçte büyük devlet olarak addedilen kimi devletlerin, hastane koridorlarından sokak aralarına, morgların kapılarından hastane bahçelerine kadar yansıyan görüntülerde çaresizliklerine şahit olduk. Bu yürek burkan manzara karşısında, insanı merkezine almayan hiçbir sistemin kıymeti olmadığını bir kez daha anladık. Türkiye tarihinden tevarüs ettiği, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı doğrultusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde her alanda olduğu gibi özellikle sağlık alanında yaptığı alt yapı yatırımları sayesinde ve sağlık çalışanlarımızın insanüstü gayretleri ile hepimize büyük bir ülkenin onurlu birer vatandaşı olmanın haklı gururunu yaşatmıştır” dedi.

BAŞKA BİR DÜZLEME GEÇİLDİ

Hakan Çavuşoğlu şöyle devam etti: “Her zaman olduğu gibi , ‘veren el alan elden üstündür' inancının hamiliğini yapan Türkiye, başta ABD, İngiltere, İtalya, İspanya ve daha birçok ülkeye gönderdiği tıbbi malzeme desteği ile en azılı Türkiye düşmanlarının bile yüreğini yumuşatmıştır. Türkiye bu süreçte doğabilecek mağduriyetleri gidermek için gereken tedbirleri ivedilikle hayata geçirmiş, devreye soktuğu destek paketleriyle dar gelirli vatandaşlarımıza aynî ve nakdî desteklerde bulunmuş, sanayicimizin, esnafımızın ve çalışanlarımızın mağduriyetini önlemek için çok sayıda destek kalemi kullanım imkânına sunulmuştur. Hükümetimizin aldığı tedbirler ve verdiği destekler yanında ‘biz bize yeteriz Türkiye' kampanyasına milletimizin gönülden verdiği katkı ve destek, devlet millet kaynaşmasının en güzel tezahürü olmuş, milletleri millet yapan tasada ve sevinçte de birlikte olma hasleti tüm gönüllere nakş olunmuştur. Bundan sonra uluslararası sistem, devletlerarası ilişkiler ve insanlık başka bir düzlemde yol almaya devam edecektir. Hiç şüphesiz Türkiye, yeni dönemin en güçlü devletlerinden biri olacak, her bir vatandaşı da güçlü ve saygın bir devletin, onurlu bir ferdi olarak geleceğe daha emin bakacaktır.”

Tüm İslam aleminin ramazan bayramını kutlayan Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, bayramın tüm hanelere, Türkiye'ye ve İslam dünyasına huzur, saadet, sağlık ve esenlik getirmesini diledi.

23 Mayıs 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak B Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan B Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Bursa Markaları

B Gazete, Bursa ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (539) 958 70 00
Reklam bilgi