Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı

Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanları, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kurdukları Bursa Afyonkarahisarlı Sanayiciler ve İş Adamları Derneği’nin (AFSİAD) ilk üyeleri oldular. Dernek, Bursa ve Afyonkarahisar arasında ticaret ve kültürel işbirliğini güçlendirmeyi hedefliyor.

Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı
Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanları ve sanayiciler, 30 Ağustos 2023 günü Bursa Afyonkarahisarlı Sanayiciler ve İş Adamları Derneği’ni (AFSİAD) kurdu. Afyonkarahisar ve Türkiye için özel bir anlam taşıyan Zafer Bayramı’nda kurulan dernek kısa sürede 50’yi aşkın üyeyi bir araya getirdi. Bursa ve Afyonkarahisar arasında ticaret ve kültürel birlikteliği sağlamayı hedefleyen AFSİAD’ın ilk üyeleri gerçekleştirilen bir yemek organizasyonu ile rozetlerini taktı.

Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı

“Devletimizin Yanındayız”

Programda konuşan Bursa AFSİAD Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı İlker Duran, derneği kurma nedenlerini anlattı. “İçinde bulunduğumuz dünyada, global ölçekte ekonomik bir savaşın olduğunu görüyoruz. Böyle bir ortamda Afyonkarahisarlıların da herkesten fazla devletinin yanında olması gerektiğini düşündük ve Bursa AFSİAD’ı kurmaya karar verdik” diyen Duran, kurucular kurulunun 9 değerli iş insanından oluştuğunu söyledi. Duran, “Afyonkarahisar ve Türkiye için çok büyük anlam taşıyan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yıldönümünde Bursa AFSİAD olarak başvurumuzu yaptık ve derneğimizi kurduk” dedi.

Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı

“İki Şehrimiz İçin Çalışacağız”

İki şehir arasında ticari ve kültürel projeler üreterek Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirten Duran, hiçbir sorumluluktan kaçmayacaklarını söyledi. Dernek çatısı altında yapılan her çalışmayı ortak akılla yürüteceklerini kaydeden Duran, “Bursa’da Yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanı hemşehrilerimizi dernek çatısı altında bir araya getirerek, işbirliklerimizi güçlendirmek ve hem iki şehrin hem de dolayısıyla ülkemizin ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla bu yola çıktık. Ulusal kurtuluş mücadelemizin mihenk taşları olan iki şehrimizi bir araya getirecek ticari, sosyal, kültürel projeler hazırlayarak, işbirliklerini her alanda artırmayı planlıyoruz. Her türlü çalışmayı ortak akılla yürüteceğiz. Üretken, çalışkan Afyonkarahisarlı iş insanlarımızın Bursa’da ve Afyonkarahisar’da oluşturdukları katma değeri mümkün olan en üst seviyeye çıkaracak projeler üretmeyi hedefliyoruz. Dernek olarak hem ata topraklarımıza, hem de ailemizle birlikte memleketimiz olarak kabul ettiğimiz Bursa’mıza hizmet edeceğimiz için son derece heyecanlıyız. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Yönetim kurulumuzdaki her bir arkadaşım, tecrübe birikimlerini ve enerjilerini iki şehrimiz için de harcamak için büyük fedakarlık ve gayret gösteriyor. Afyonkarahisar’ın yatırım avantajlarını ve insanımızın çalışkanlığını, Bursa’nın son dönemde ivme kazanan yüksek teknoloji hamlesiyle buluşturmamız bölgemizin menfaatine olacaktır. Ayrıca iki kültürün ortak yönlerini daha fazla ortaya çıkarıp, bu birliktelikten doğacak sinerjiyi üretimde buluşturma amacındayız. Sizlerden aldığımız güçle 5 ay gibi kısa bir sürede üye sayımızı 50’ye çıkardık. Bu birlik ve beraberliğimizle Bursa iş dünyasında örnek gösterilen bir sanayici ve iş adamları olmayı başardık. Bundan sonra da el ele vererek birçok örnek projeyi hayata geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı

“Afyonkarahisarlı İş İnsanlarını Bir Araya Getirmek İstiyoruz”

Bursa’daki Afyonkarahisarlı sanayiciler arasında iletişimi kuvvetlendirmeyi istediklerini söyleyen Duran, “Bizler Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanlarını bir araya getirmek istiyoruz. Bursa’da çok sayıda Afyonkarahisarlı iş insanı var. Ancak birbirimizi tanımıyoruz. Bu nedenle derneğimiz, hemşehrilerimiz arasında bir köprü olacak. Bursa’da yaşayan Afyonkarahisarlı iş insanlarının birlik ve beraberliğini sağlayarak, hem Bursa’ya hem de Afyonkarahisar’a katkı sağlamak istiyoruz. Derneğimiz, sadece ticari faaliyetlerle sınırlı kalmayacak. Aynı zamanda sosyal ve kültürel etkinlikler de düzenleyerek, hemşehrilerimizin kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlayacak. Derneğimiz, Afyonkarahisar’ın tanıtımına da katkı sağlayacak. Afyonkarahisar’ın tarihi, kültürel, doğal ve gastronomik zenginliklerini Bursa’da yaşayanlara tanıtacağız. Afyonkarahisar’ın potansiyelini Bursa’da yaşayan iş insanlarına aktaracağız. Böylece iki şehir arasında ticari ve kültürel bir köprü kuracağız” dedi.

Bursa AFSİAD’dan Tarihi Buluşma: Afyonkarahisarlı İş İnsanları Rozetlerini Taktı

08 Şub 2024 - 09:34 Bursa- Teknoloji


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak B Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan B Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler B Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı B Gazete değil haberi geçen ajanstır.